logo    Drevodetem.cz  dřevěné hračky  Udělejte radost Vašim dětem i přírodě 

NEPŘEHLÉDNĚTE
Je dobré vědět

Zakoupili jste od nás dřevěnou hračku nebo se to chystáte udělat? Pak prosíme nepřehlédněte těchto pár informací, které přispějí k její bezpečnosti a výrazně mohou ovlivnit její životnost.

Jak jste se již možná dozvěděli z jiné části našeho webu, tyto hračky a doplňky jsou vyrobeny kompletně ze dřeva, tvrdého i měkkého, a případně doplněné dřevěnou překližkou. Tyto materiály jsou nenahraditelné ve své přirozené kráse a zdravotní nezávadnosti, možnosti dotvoření a obnovy, recyklovatelnosti, trvanlivosti a jistě bychom našli další a další nesporné výhody. Některé z nich, jako je na posledním místě uvedená trvanlivost, však závisí i na Vás! Dřevo jako přírodní materiál reaguje na změny teplot a vlhkostních podmínek, ve kterých se nachází a při extrémních změnách těchto podmínek může dojít k dočasnému nebo i trvalému omezení některých funkcí výrobků nebo i k jejich poškození a to i přes pečlivost, se kterou je vyrábíme. Proto je na výrobcích v návodu uvedeno „hlavně pro vnitřní použití“, což není omezení, pouze v případě použití venku, na pískovišti apod., je chraňte před deštěm a vysokou vzdušnou vlhkostí jako je mlha nebo naopak před přímým slunečním žárem. A tak jako se může stát, že celodřevěná skříň se po propršeném vlhkém létě špatně otvírá a zavírá, může u dřevěných hraček dojít ke zhoršené pohyblivosti kol nebo kloubů. Takovou „závadu“ snadno odstraníte přemístěním na pár dní do suché a teplé místnosti a případně pak vpravením několika kapek jedlého oleje mezi třecí plochy, například kapátkem nebo injekční stříkačkou.

Věříme, že jen s trochou péče a opatrnosti Vám budou naše výrobky bez problémů sloužit k účelu, pro který jste je koupili a přínášet radost Vašim dětem.